Witamy na naszej NOWEJ stronie internetowej

Dołącz do eTwinning

Dołącz do eTwinning

13 lutego 2019 r. jedenastu nauczycieli z naszej szkoły wzięło udział w  warsztatach komputerowych  „Dołącz do eTwinning”.  Podczas szkolenia uczestnicy zarejestrowali się  w Programie, zostali zapoznani z podstawowymi informacjami o programie eTwinning oraz platformą eTwinning Live. Szkolenie przeprowadziła regionalny przedstawiciel eTwinning.

Czym jest eTwinning?

eTwinning to społeczność szkolna, gromadząca szkoły i przedszkola z całej Europy (i nie tylko) współpracująca za pomocą mediów elektronicznych. eTwinning to również doskonalenie zawodowe nauczycieli.

Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami – współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę. Program zgromadził już niemal 400 tysięcy nauczycieli ze 160 tysięcy szkół, którzy łącznie pracują przy ponad 50 tysiącach różnorodnych projektów rocznie.

Od września 2014 roku, istnieje również możliwość realizacji projektów wyłącznie z udziałem partnerów z tego samego kraju. eTwinning krajowy, bez barier językowych, pozwala nabrać wprawy i doświadczenia w realizacji projektów, zarówno od strony technicznej, jak i merytorycznej.

Praca z platformą eTwinning jest powiązana z realizacją w naszej szkole projektu POWER Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej.

Skip to content