Drugi „Czwartek z bajką” w przedszkolu

17 listopada już po raz drugi zorganizowaliśmy lekcję czytania – „Czwartek z bajką”. Drugą osobą, która przyjęła zaproszenie i odwiedziła grupę Odważnych Krasnoludków była Marzena Woźniak-Trojanowska – nauczycielka języka angielskiego. Pani Marzena przeczytała dzieciom bajkę pt. „Śpiąca królewna”.

Tym razem w uważnym słuchaniu czytanego tekstu pomagały dzieciom przyniesione przez nich podusie. Przedszkolaki, wygodnie leżące na swoich poduszeczkach, z uwagą i skupieniem wysłuchały bajki, dzięki czemu znały odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące utworu. Na koniec spotkania przedszkolaki mogły pobawić się w przygotowanej wcześniej „komnacie Śpiącej królewny”, co szczególne spodobało się dziewczynkom, które chętnie udawały główną bohaterkę bajki. Pomysł „czwartków z bajką” autorstwa Beaty Kisio.