Drużyna chłopców wywalczyła II miejsce w Rejonowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej w Wyszogrodzie

7 lutego 2024 r. w Szkole Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Wyszogrodzie odbyły się rejonowe rozgrywki halowej piłki nożnej chłopców w kategorii klas IV-VI.

Prawo udziału w wyżej wymienionych zawodach miały drużyny, które wygrały eliminacje gminne, tym samym zostając mistrzami tych gmin. A zatem do turnieju przystąpili:

– mistrzowie gminy Radzanowo – reprezentowanej przez Szkołę Podstawową im. Cz. Hińca w Rogozinie,

– mistrzowie gminy Bulkowo – reprezentowanej przez Szkołę Podstawową w Nowych Łubkach,

– mistrzowie gminy Wyszogród – reprezentowanej przez Szkołę Podstawową im. K.K. Baczyńskiego w Wyszogrodzie,

– mistrzowie gminy Bodzanów – reprezentowanej przez Szkołę Podstawową im. Obrońców Ojczyzny w Nowym Miszewie.

Drużyna naszej szkoły zwyciężyła na etapie rozgrywek gminnych z drużyną ze Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Radzanowie, zwyciężając 2:0.

Rozgrywki rejonowe w Wyszogrodzie nasi uczniowie rozpoczęli od spektakularnego zwycięstwa nad drużyną z Nowego Miszewa 1:0, gdzie bramkę w ostatnich 5 sekundach meczu zdobył Kacper Rękawiecki. W drugim pojedynku nasi chłopcy stanęli naprzeciw drużyny z Wyszogrodu. Pojedynek, mimo miażdżącej naszej przewagi, zakończył się remisem 1:1. Decydującym okazał się pojedynek z uczniami ze Szkoły Podstawowej w  Nowych Łubkach, gdzie do awansu na szczebel powiatowy potrzebny był remis. Uczniowie naszej szkoły stanęli na wysokości zadania i wygrali mecz 1:0, pieczętując tym samym awans do III etapu, czyli finałów powiatowych. W tym miejscu zaznaczyć trzeba, że nasza reprezentacja w zeszłym roku zdobyła mistrzostwo powiatowe.

Skład naszej drużyny:

Chybiński Adrian

Chybiński Filip

Marciniak Filip

Pejta Filip

Rękawiecki Kacper

Rutkowski Grzegorz

Stachowicz Mateusz

Tucholski Rafał

Wachol Gabriel

Wielkie gratulacje dla uczniów naszej szkoły oraz podziękowania dla pana Norberta Pałysy, który świetnie przygotował chłopców do tegorocznych rozgrywek.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia podczas finałów powiatowych.