Dzieci z klasy pierwszej dowiedziały się, czym jest dysleksja

W ramach projektu „Każdy inny – wszyscy równi” uczniowie klasy pierwszej poznali specyfikę zaburzeń związanych z dysleksją. Dowiedzieli się jakie obszary może obejmować, jakie mogą być przyczyny dysleksji, objawy oraz sposoby pomocy osobom z tym zaburzeniem. Temat zajęć był okazją do rozmowy nad sposobami poprawy koncentracji i uwagi podczas nauki w szkole. Po wspólnej rozmowie na temat tego zagadnienia uczniowie wspólnie wykonywali ćwiczenia ruchowe mające na celu  utrzymać wysoki poziom skupienia uwagi przez cały dzień intensywnej pracy w szkole. Ćwiczenia wykonywane przez dzieci poprawiają działanie mózgu i usprawniają koncentrację.

Na parterze szkoły powstała gazetka zawierająca informacje omawiane na lekcji. Zachęcamy wszystkich uczniów i rodziców do zapoznania się z jej treścią.

Zdjęcia kliknij