„Dziecięce poczytanki” czyli starsi czytają młodszym

21 stycznia roku uczennica klasy V b, Julia Walczak, przyjmując zaproszenie przedszkolaków, rozpoczęła kolejny cykl czytelniczy dla dzieci pod nazwą „Dziecięce poczytanki – dzieci dzieciom”. Celem akcji jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych, poprzez przykład ich starszych koleżanek i kolegów.

Program ma też na celu współpracę z ogólnopolską akcją: „Cała Polska czyta dzieciom”, oraz uświadamianie przedszkolakom i ich rodzicom znaczenia książek w życiu człowieka i rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród przedszkolaków.

Realizowanie przedsięwzięć rozwijających i kształtujących postawę aktywnego czytelnika jest możliwa dzięki zrozumieniu tematu i współpracy wszystkich nauczycieli naszej placówki.

Radość przedszkolaków we wszystkich trzech grupach i zaskoczenie było przeogromne. Julia przeczytała bajkę Braci Grimm pt.: „ O rybaku i złotej rybce”, którą zna chyba każdy.

Tę opowieść ludową, ukazującą nigdy niedającą się zaspokoić chciwość i pychę, po raz pierwszy spisali w 1812 roku bracia Grimm. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały czytanego utworu, do którego wykonały również kolorowe rysunki inspirowane jego treścią.

Z dużą niecierpliwością czekamy na kolejny dzień, w którym zaproszenie przyjmie uczeń naszej szkoły i zagości u przedszkolaków z równie interesującą bajką. Relacja zdjęciowa kliknij