Dzień kolorowej skarpetki w naszej szkole

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Zakładając tego dnia kolorowe skarpetki (nie do pary) okazujemy swoją otwartość wobec odmienności ludzi. Budujemy w ten sposób świadomość oraz poczucie wrażliwości i tolerancji wobec wszystkich osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Uczniowie z klas I-II wykonali także symboliczne zakładki do książek upamiętniające ten szczególny dzień.

Warto wiedzieć, że Światowy Dzień Zespołu Downa jest świętem ustanowionym w 2005 r. z inicjatywy Stowarzyszenia Down Syndrome International w celu budowania świadomości na temat tego, czym jest Zespół Downa. Data obchodów jest symboliczna. Nieprzypadkowo przypada ona na 21. dzień 3. miesiąca w roku, ponieważ to właśnie dodatkowy trzeci chromosom w 21. parze powoduje występowanie tej wady genetycznej.

Mamy nadzieję, że ten szczególny dzień wpisze się na stałe do kalendarza dni  obchodzonych w naszej szkole.

Wielkie podziękowania dla wszystkich tych, którzy włączyli się w tę akcję.