Dzień świadomości autyzmu w naszej szkole

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu. Nasza szkoła również włączyła się w tę akcję. Z uwagi na to, że w tym roku 2 kwietnia  przypadł w niedzielę, wydarzenie obchodziliśmy 3 kwietnia.

Nasi nauczyciele,  uczniowie oraz dzieci z oddziału przedszkolnego w imię solidarności dołączyli do tych obchodów, zakładając niebieski element swojego stroju. Odbyły się również pogadanki na ten temat. Tradycyjnie na parterze naszej szkoły powstała gazetka z najważniejszymi informacjami na temat spektrum autyzmu udekorowana niebieskimi motylami wykonanymi przez dzieci z oddziału przedszkolnego. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w tym ważnym dniu. Działania w ramach projektu „Każdy inny- wszyscy równi”.

Koordynatorką projektu jest Anna Królikowska.