DZIEŃ ŚWIETEGO MIKOŁAJA W SZKOLE

6 grudnia przypada Dzień Świętego Mikołaja, biskupa Miry, który ze względu na przypisane mu legendą uczynki, został pierwowzorem postaci rozdającej prezenty dzieciom. Na całym świecie Mikołajki obchodzone są w sposób szczególny.

W Szkole Podstawowej w Rogozinie podtrzymujemy Mikołajkową tradycję, ponieważ to jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń grudnia wśród naszych uczniów. Mikołajki to nie tylko czas, gdy uczestniczymy w wymianie prezentów, okazujemy sobie serdeczność i wprowadzamy świąteczny nastrój do naszych klas, ale to także okazja do kultywowania wielu tradycji, które sprawiają, że atmosfera w szkole staje się bardziej magiczna.

6 grudnia, od samego rana, w naszej szkole trwały ostatnie przygotowania do wizyty świętego Mikołaja. Na korytarzach pojawiły się świąteczne dekoracje, a w klasach cudnie ozdobione choinki. Po korytarzach biegali uczniowie ubrani na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach i świątecznych dodatkach. Tego dnia magia świąt zawitała w progi naszej szkoły.

W tym roku, święty Mikołaj nie zawiódł uczniów i nie kazał długo na siebie czekać. Od rana zaczął odwiedzać dzieci w klasach. Mikołaj chętnie rozmawiał z naszymi uczniami, nie szczędził ciepłych słów pod ich adresem. Wszystkie dzieci dziękowały Mikołajowi za słodką niespodziankę i obiecały, że przez cały rok będą grzeczne.

Był to dzień pełen radości i uśmiechu, który niewątpliwie umilił wszystkim długie oczekiwanie na upragnione święta Bożego Narodzenia.

A tak Mikołajki obchodziła nasza szkoła …