Dzień z Książką – Brzydkie Kaczątko

W piątek, 17 listopada, odbyło się kolejne spotkanie z książką czytaną przez rodzica. Tym razem Małgorzata Stachowicz, mama Mateusza, przeczytała ulubioną bajkę swojego syna, pt. ,,Brzydkie kaczątko”. Dzieci były zauroczone treścią książki oraz jej szczęśliwym zakończeniem. Słuchały z zaciekawieniem i poprawnie odpowiadały na pytania związane z opowieścią. Po lekturze dzieci zatańczyły taniec kaczuszek oraz wykonały pracę plastyczną techniką wydzieranki, dotyczącą treści bajki. Pani Małgosia poczęstowała małych słuchaczy słodkością – ptasim mleczkiem. Dzieci bardzo gorąco podziękowały mamie Mateusza.

Pod koniec spotkania Mateusz wylosował następną osobę, która zaprezentuje dzieciom bajkę. Będzie to bliska osoba Zuzi Bielas. Serdecznie zapraszamy!

Akcję czytania „Dzień z Książką” pilotują wychowawczynie starszaków: Grażyna Cnotkowska i Anna Pałysa.