Elnaz z Iranu i Jessica z Malezji rozpoczęły wizytę w naszej szkole

Już po raz drugi gościmy wolontariuszki z międzynarodowego projektu KidSpeak. Tym razem szkołę odwiedziły dwie studentki – Elnaz z Iranu i Jessica z Malezji. Projekt ma na celu rozbudzanie w dzieciach ciekawości i zainteresowania innymi kulturami, tak by budować w dziecku poczucie bycia „obywatelem świata” już od najmłodszych lat. Ważnym elementem KidSpeak’a jest także nauka języka angielskiego poprzez rozmowę.

Elnaz i Jessica poprowadzą cykl zajęć we wszystkich klasach. Lekcje prowadzone w języku angielskim poza przybliżeniem kultury innych krajów mają na celu rozwijanie tolerancji, otwartości oraz być zachętą do nauki języków obcych.

Wizytę rozpoczęliśmy od uroczystego powitania. Dzieci zaprezentowały gościom scenkę w języku angielskim,zaśpiewały kilka piosenek i przeprowadziły zabawne konkursy z udziałem Elnaz i Jessiki. Powitanie przygotowała Joanna Świerblewska – nauczycielka języka angielskiego w SP w Rogozinie.

W ciągu kolejnych dni dzieci pokażą dziewczynom Płock i Muzeum Wsi Polskiej w Sierpcu. Wolontariuszki będą także uczestniczyć w debacie współorganizowanej z Płockim Ośrodkiem Kultury i Sztuki – „Uchodźcy mają prawo uciekać do Europy”. Poniżej relacja zdjęciowa z powitania wolontariuszek.

.