Ferie Bez Nudy 2023

Szanowni Państwo! Drogie Dzieci!

Po pandemicznej przerwie Rada Rodziców i szkoła powracają do organizacji akcji „Ferie bez nudy”. Wydarzenia będą organizowane w drugim tygodniu ferii zimowych: 20.02-24.02.2023 r.

Ze względu na koszty, zgodnie z decyzją Rady Rodziców, w „Feriach bez nudy” mogą uczestniczyć dzieci, których rodzice wpłacili składkę na komitet rodzicielski.

Aby zminimalizować koszty ponoszone przez rodziców, szkoła sfinansuje transport i zakup materiałów plastycznych na warsztaty.

Dziś (środa, 25 stycznia) dzieci rodziców, którzy zadeklarowali uczestnictwo swoich pociech w akcji, otrzymali harmonogram i oświadczenia, które należy uzupełnić, podpisać i zwrócić do sekretariatu szkoły.

Harmonogram „Ferii bez nudy”

PONIEDZIAŁEK, 20.02.2023 r.
Kino w szkole. Projekcja filmu dla dzieci i młodzieży. Film zostanie wyświetlony na dużym ekranie w sali gimnastycznej. Dzieci będą miały zapewniony popcorn i napoje. Rozpoczęcie seansu godz. 10.00, zakończenie około godz. 12.00 (bez dodatkowych opłat).

WTOREK, 21.02.2023 r.
Warsztaty kulinarne Master Chef. Uczestnicy zostaną podzieleni na trzyosobowe zespoły, które w ramach konkursu będą musiały przygotować m.in. wymyśloną przez jury potrawę, z użyciem wybranych przez siebie składników. W ramach konkursu odbędzie się również quiz kulinarny oraz degustacja produktów i rozpoznawanie ich smaków. Drużyna, która zdobędzie największą ilość punktów zdobędzie tytuł MasterChefa. Wszystkie niezbędne produkty zostaną zakupione przez organizatora. Mile widziane fartuszki i/lub nakrycia głowy. Zajęcia rozpoczynamy o godz. 10.00, zakończenie około godz. 12.00 (bez dodatkowych opłat).

ŚRODA, 22.02.2023 r.
Wyjazd do Grzybowa k./Słubic (piekarnia Hruby i sery z Grzybowa). W ramach wyjazdu dzieci skorzystają z oferty dla grup zorganizowanych. W czasie pobytu odbędą się: warsztaty z wypiekania ekologicznego chlebka, który dzieci zabierają do domu, warsztaty o biorożnorodności, warsztaty tworzenia świec z wosku pszczelego, spacer po gospodarstwie, pozwalający na kontakt ze zwierzętami – możliwość głaskania, karmienia, a dla odważnych również dojenia. W ramach wyjazdu dzieci mają zapewnione ekologiczne, bezmięsne, przygotowane przez właścicieli i pracowników śniadanie oraz obiad. Koszt wstępu wynosi 92 zł. Koszty autokaru w całości pokrywa organizator, natomiast koszt biletów wstępu organizator pokrywa tylko częściowo. Zbiórka w szkole o godz. 9.00, powrót około godziny 17.00 (UWAGA! Dodatkowy koszt uczestnictwa 60,00 zł.).

CZWARTEK, 23.02.2023 r.
Warsztaty plastyczne. Zajęcia poprowadzi nauczyciel plastyki. Podczas zajęć dzieci będą miały okazję stworzyć plastyczne arcydzieło, które będzie można zabrać do domu. Wszystkie materiały potrzebne na zajęcia zapewnia organizator. Rozpoczęcie zajęć o godz. 10.00, zakończenie około godz. 12.00 (bez dodatkowych opłat).

PIĄTEK, 24.02.2023 r.
Wyjazd na kręgielnię i pizzę. Odwiedzimy kręgielnię „DĘBOWA” w galerii „Wisła” w Płocku. Uczestnicy będą mieli wykupiony godzinny pobyt w kręgielni, w ramach którego będą mogli bawić się/rywalizować na torach do kręgli, następnie udamy się do pizzerii. Prosimy zadbać o to, żeby dziecko miało coś do picia lub ewentualnie mogło je sobie zakupić w czasie wyjazdu. Zbiórka w szkole o godz. 11.15, powrót do szkoły około godz. 15.00 (UWAGA! Dodatkowy koszt uczestnictwa wynosi 10 zł.).