Gminne Mikołajki

6 grudnia dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rogozinie licznie wystąpiły na świątecznej scenie podczas Gminnych Mikołajek w Radzanowie.

Na początku zaprezentowały się nasze przedszkolaki. Grupa starsza pod opieką pani Beaty Kisio oraz pani Anny Pałysy zaśpiewała piosenkę „To Mikołaj”, a grupa młodsza pod okiem pani Anny Strzemiecznej i pani Małgorzaty Padzik cudnie wykonała utwór „Tupu, tup, po śniegu”.

Po tak wspaniałej rozgrzewce, na scenie pojawili się artyści ze szkoły. Klasy pierwsze, przygotowane przez panią Justynę Drajkowską i panią Annę Śliwińską, wesoło wykonały kolędę z repertuaru Arki Noego „Świeć, gwiazdeczko, świeć”. Na mikołajkowej scenie na dłużej zagościła, pod opieką pani Małgorzaty Majewskiej, klasa III w wykonaniu „Północ już była” oraz „Feliz Navidad” i nasza znakomita solistka Julia Wincenciak, która tego wieczoru zaśpiewała piękne kolędy: „Mizerna cicha” i „Lulajże, Jezuniu”. A wszystko działo się pod czujnym okiem i przy akompaniamencie pana Roberta Majewskiego – dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rogozinie.

Po zaprezentowaniu zimowych piosenek i kolęd przyszedł czas na tańce.

Dzieci, przygotowane przez panią Iwonę Zalewską, zawładnęły plac pod scena i porwały publiczność do wspólnej zabawy.

Tego wieczoru, jako ostatni zaprezentował się chór szkolny i zespół No Name w wykonaniu zimowej piosenki „Kto wie, czy za rogiem”. Młodzież szkolna ćwiczyła pod okiem pan Norberta Pałysy.

Wszystkim artystom gratulujemy pięknych występów.