Historia szkoły bardziej dostępna

Na terenie szkolnego ogrodu zamontowaliśmy tablice historyczne, związane z życiem patrona naszej szkoły – Czesława Hińca – i z historią samej szkoły.

Projekt „Tablice historii” polegał na zaprojektowaniu i montażu trzech dużych tablic (wym. 80×120) informacyjnych, a jego głównym celem było upamiętnienie patrona naszej szkoły.

Jako grupa nieformalna „Młodzi kreatywni” działająca przy SP w Rogozinie, chcemy aby informacje, które zamieszczone są na tablicach poszerzyły świadomość historyczną dzieci i młodzieży, ale też wzmocniły postawę patriotyczną środowiska lokalnego. Kolejnym celem był zakup koszy na odpady, w celu utrzymania czystego i zielonego miejsca w „zielonym miejscu Rogozina”, które jest głównym punktem spotkań szkolnej społeczności. Kwota jaką udało nam się pozyskać z dotacji to 2500 zł.

Cały projekt dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka DL Fundacji „FLZP – Młodzi Razem” i Powiatu Płockiego. Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego. @działajlokalnie #PAFW #dzialajmedialnie #StarostwoPowiatowewPłocku

Koordynatorką projektu była nauczycielka naszej szkoły Kamila Zielińska.

Galeria zdjęć kliknij