Isadora z Brazylii i Peyman z Iranu z tygodniową wizytą w naszej szkole

Już po raz trzeci gościliśmy wolontariuszy z międzynarodowego projektu KidSpeak. Tym razem szkołę odwiedziło dwoje studentów – Peyman z Iranu i Isadora z Brazylii. Projekt ma na celu rozbudzanie w dzieciach ciekawości i zainteresowania innymi kulturami, tak by budować w dziecku poczucie bycia „obywatelem świata” już od najmłodszych lat. Ważnym elementem KidSpeak’a jest także nauka języka angielskiego poprzez rozmowę. Koordynatorką wizyty z ramienia naszej szkoły była anglistka Marzena Woźniak-Trojanowska. Nieocenioną pomoc w zakwaterowaniu wolontariuszy okazała też rodzina Państwa Nakwaskich. Serdecznie dziękujemy!

Isadora i Peyman poprowadzą cykl zajęć we wszystkich klasach. Lekcje prowadzone w języku angielskim poza przybliżeniem kultury innych krajów mają na celu rozwijanie tolerancji, otwartości oraz być zachętą do nauki języków obcych.

W ramach projektu KidSpeak wolontariusze opowiadali o swoich krajach. Lekcje wzbogaciły piękne prezentacje, pokazujące tradycje, symbole narodowe i najpiękniejsze miejsca Iranu i Brazylii. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem uczestniczyły w tych zajęciach.

W środę, Isadora i Peyaman oraz dzieci z klas drugich uczyły, się kaligrafii podczas zajęć w sierpeckim skansenie.