Jak być bezpiecznym na drodze? – wizyta policjanta w przedszkolu

16 grudnia w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z dzielnicowym Pawłem Rogalskim – policjantem z Posterunku Policji w Radzanowie.

Głównym tematem spotkania było przypomnienie i utrwalenie podstawowych wiadomości związanych z udziałem dzieci w ruchu drogowym oraz zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu.

Pan policjant w formie praktycznej przedstawił min. podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez ulicę oraz właściwego poruszania się po chodniku. Przypomniał również o konieczności zapinania pasów oraz przewożenia dzieci w fotelikach. Wytłumaczył przedszkolakom jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się także jak ważna, odpowiedzialna i niebezpieczna jest praca policjanta. Z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa, trafnie odpowiadały na zadawane przez niego pytania, również same chętnie je zdawały. Na koniec spotkania wszystkie dzieci otrzymały od policjanta odblaski ufundowane przez firmę INFO-CAM z Rogozina, a także maskotkę – renifera i mnóstwo słodyczy, które podarował przedszkolakom Wójt Gminy Radzanowo – Sylwester Ziemkiewicz.

Dziękujemy sponsorom za otrzymane prezenty.