Jak karnawał to karnawał… czyli zabawa karnawałowa w naszej szkole.

Tradycyjnie, tuż po feriach, odbyła się w naszej szkole zabawa karnawałowa. W piątek 9 lutego dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż zwykle. Udekorowana kolorowymi balonami, łańcuchami i błyszczącymi ozdobami zachęcała do szalonej zabawy – najpierw młodszych uczniów, a później naszej młodzieży.

Od samego rana w wesołej atmosferze i w rytmie radosnej muzyki dzieci z klas I-III zaczęły, swój pierwszy w tym roku bal. Jak przystało na prawdziwą zabawę karnawałową, uczniowie przebrani byli w oryginalne i barwne stroje ulubionych bohaterów z bajek oraz filmów. Większość dzieci była nie do poznania. Jedni swoim przebraniem budzili zachwyt i podziw, a inni strach i przerażenie. Mnóstwo konkursów i świetna muzyka gwarantowały dobrą zabawę.

Przed południem odbyła się również zabawa karnawałowa dla uczniów z klas IV-VIII. Było mniej przebierańców, ale za to na parkiecie pojawiły się prawdziwe stroje karnawałowe, mieniące się różnymi świecidełkami, głównie w kolorach czerni. Podczas dyskoteki nie zabrakło węża, zabawy w kole czy tańców w parach. Starsi uczniowie pokazali, że potrafią się bawić równie dobrze, jak ich młodsi koledzy.

Podczas balu przewidziane były przerwy na odpoczynek, podczas których na zmęczonych tancerzy czekał słodki poczęstunek. Nasze pociechy, małe i duże, z wielkim apetytem zajadały słodkie i słone przekąski. Wszyscy bawili się znakomicie, a czas spędzony w miłej atmosferze pozostanie na długo w naszej pamięci.

Organizatorem tegorocznego balu był Samorząd Uczniowski oraz dziewczynki z klasy VI i VII. Koordynatorem balu była opiekunka samorządu pani Marlena Kącicka. O świetną i profesjonalną oprawę muzyczną zadbali chłopcy z klasy VIII: dj Bartek (Bartosz Gontarek), dj Dawid (Dawid Pawłowski) i dj Kamil (Kamil Wierzbicki), za co serdecznie im dziękujemy.

Dziękujemy również Robertowi Majewskiemu – dyrektorowi Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rogozinie – za słodki poczęstunek, dzieciom za zaangażowanie w życie szkoły i organizację balu karnawałowego, a także nauczycielom za wytrwałość oraz opiekę nad uczniami i porządkiem imprezy.