Jak zwierzęta przygotowują się do zimy

Jak zwierzęta przygotowują się do zimy? – pod takim tytułem odbyła się lekcja przyrodnicza, zorganizowana dla uczniów klas i-III w płockim ogrodzie zoologicznym. Dzieci mogły też zobaczyć i dotknąć węza, żabę rzekotkę, żółwiki i królika.

„Niektóre zwierzęta jesienią zbierają zapasy na zimę a inne idą spać na przykład niedźwiedzie. Ptaki odlatują do ciepłych krajów. Są też takie zwierzęta, które hibernują. Są to: żaby, jaszczurki, owady, muchy. Kotom, psom, lisom, zającom rośnie przed zimą bardzo gęsta sierść. Mimo to zwierzętom zimą jest trudno przeżyć.  Dlatego czasem trzeba im pomagać i je dokarmiać.” – opowiadały zafascynowane spotkaniem maluchy po zajęciach. Wycieczkę zorganizowały wychowawczynie naszych maluchów: Anna Śliwińska (kl. 1.a), Małgorzata Majewska (kl. 1.b), Krystyna Tron (kl. 2.) i Katarzyna Kobrzyńska (kl. 3.). Kliknij „więcej”, aby obejrzeć relację fotograficzną z Zoo.