KidSpeak ponownie w naszej szkole

Już niebawem ponownie będziemy gościli zagranicznych praktykantów w ramach projektu KidSpeak. W dniach 19-23 października dwójka wolontariuszy będzie prowadzić warsztaty dla naszych uczniów. Będą to: dziewczyna z Malezji – Jessica Hah oraz chłopak z Egiptu – Maher Farghly.KidSpeak to narodowy projekt edukacyjny AIESEC Polska. Jest on skierowany do szkół podstawowych i gimnazjalnych. W ramach projektu odbywają się warsztaty edukacyjne z zakresu różnorodnych tematów związanych z przyrodą, tradycjami, codziennymi czynnościami. Zajęcia są prowadzone w języku angielskim przez wykwalifikowanych trenerów z całego świata i zapewniają atrakcyjne rozszerzenie cyklu edukacyjnego wspierając główny cel językowej edukacji. Projekt zwraca uwagę na wielokulturowość, kształci tolerancje w stosunku do innych nacji, kultur, religii i ras oraz daje szansę zdobycia i rozwoju zdolności językowych. Zajęcia prowadzone są za pomocą różnych metod, takich jak nauka poprzez zabawę oraz inne zajęcia interaktywne i prezentacje.