Konkurs recytatorski poezji Zbigniewa Herberta

15 marca odbyły się szkolny Konkursu Recytatorskiego Poezji Zbigniewa Herberta. W konkursie wzięło udział ośmioro recytatorów.

Jury oceniało recytację dwóch wierszy Herberta. Obowiązkowy tekst to „Pan od przyrody”. Drugi wiersz był dowolny. Spośród uczestników konkursu największe uznanie jurorów zdobyły prezentacje uczennic z klasy VI Małgorzaty Jankowskiej i Oliwii Krajewskiej. Dziewczyny zdobyły ex aequo pierwsze miejsca.

Pozostali zostali ocenieni na drugie i trzecie miejsce. W gronie pozostałych recytatorów znaleźli się: Aleksandra Kucharska, Angelika Popławska, Kamil Żabolicki (wszyscy z klasy V), Daria Śmigielska (VI) i Alicja Szafrańska i Paulina Chmielewska (IV).

Zdobywczynie pierwszego miejsca reprezentowały szkołę na Regionalnym Konkursie Recytatorskim Poezji Zbigniewa Herberta, który odbył się w Nowej Górze. Konkurs przygotowała polonistka Agnieszka Wójcik.

Zbigniew Herbert – polski poeta, eseista, dramaturg, twórca słynnego cyklu poetyckiego „Pan Cogito”, autor słuchowisk; kawaler Orderu Orła Białego. Z wykształcenia ekonomista, prawnik i filozof.