Laura i Kamil w świecie elfów

Laura Fleming z klasy IV i Kamil Żabolicki z klasy V uczestniczyli w drugim etapie konkursu czytelniczego, poświęconego twórczości Marcina Pałasza – Elf w świecie bohaterów Marcina Pałasza.

Warunkiem udziału w konkursie była znajomość książek Marcina Pałasza: Sposób na Elfa, Elf i dom strachów.
W pierwszym etapie Laura i Kamil wykazali się doskonałą znajomością obu książek. To dało im możliwość zakwalifikowania się do drugiego etapu. Ten etap polegał na prezentacji własnej historii z elfem, będącej kontynuacją wątku pochodzącego z książek Pałasza. Nasi reprezentanci wypadli znakomicie, zdobywając uznanie samego autora.

Konkurs zorganizowała Książnica Płocka – filia nr 7. Dzieci zostały przygotowane przez szkolną  polonistkę, Agnieszkę Wójcik. W pierwszym etapie wystąpili także Alicja Szafrańska i Jakub Gąsecki z klasy IV.