Lekcja o bezpieczeństwie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rogozinie

W dniu dzisiejszym w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rogozinie przeprowadzono z przedszkolakami oraz uczniami lekcję na temat bezpieczeństwa.

Przedstawiciel policji w Płocku rozmawiał z dziećmi o właściwym poruszaniu się po drodze, a w szczególności omówił zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Przypomniał również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze. Policjant przestrzegał przed niebezpieczeństwami, które mogą na nas czekać na drodze i tłumaczyli jak sobie z nimi radzić.

Przedstawiciel SP ZOZ WSPRiTS w Płocku przypomniał dzieciom zasady udzielania pierwszej pomocy. Ratownik medyczny podkreślał, że podczas poruszania się po drodze publicznej nie wolno używać telefonów komórkowych i innych urządzeń, które nas rozpraszają.

Działania służb mundurowych cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Na zakończenie lekcji Tomasz Kominek – dyrektor delegatury urzędu marszałkowskiego w Płocku wspólnie z Piotrem Jakubowskim – Wójtem Gminy Radzanowo przekazali dzieciom opaski i breloki odblaskowe. Dzięki nim nasi uczniowie będą widoczni na drodze i bardziej bezpieczni.