Lekcja z mistrzem aikido

Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie zorganizowało w naszej szkole lekcję sportową z mistrzem aikido. Wzięły w niej udział wszystkie dzieci. Chętne dzieci mogą korzystać z dalszych lekcji organizowanych w rogozińskim Domu Ludowym. Szczegóły dostępne w Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie, tel 24 261 34 84.

Aikido to japońska sztuka samoobrony, która powstała na bazie takich sztuk walki jak na przykład: ju-jitsu, aikijitsu, kenjitsu. Za jej twórcę i kodyfikatora uważa się Morihei Ueshibę. Oprócz treningu fizycznego O’ Sensei wiele czasu poświęcał rozwojowi duchowemu. Dlatego w czasie treningu zwraca się także uwagę na rozwój psychiczny uczniów, na wzajemny szacunek i poszanowanie zasad. Według Ueshiby celem aikido ma być doskonalenie samego siebie, a nie doskonalenie się w walce (między innymi dlatego w aikido nie ma zawodów).