Lekkie ciacho w przedszkolu

5 kwietnia wszystkie przedszkolaki miały możliwość uczestniczenia w warsztatach kulinarnych – „Zdrowe słodycze”. Zajęcia prowadzone były przez profesjonalnych cukierników z „Lekkiego Ciacha”. W czasie warsztatów dzieci poznały zasady zdrowego odżywiania, dowiedziały się również jaki wpływ na organizm ma cukier, a następnie przystąpiły do przyrządzania słodyczy bez cukru.

Każda grupa, pod czujnym okiem ekspertek, stworzyła własne, zdrowe słodycze. Dzieci najpierw oglądały, wąchały i próbowały produkty, m.in. płatki migdałowe, wiórki kokosowe, słonecznik, sezam, żurawinę, rodzynki, miód, czy konfiturę z daktyli. Po przetworzeniu produktów w masę dzieci ulepiły dla siebie i dla rodziców swoje słodkie, zdrowe „kulki mocy”, czyli zdrowe raffaello oraz batonika energetycznego. Organizatorzy zapewnili wszystkie niezbędne materiały i przybory do wykonania słodkości podczas trwania warsztatów. To były bardzo ciekawe i pouczające zajęcia.