Listopadowe lekcje w bibliotece

W listopadzie dzieci z klas pierwszych uczestniczyły dwóch w lekcjach bibliotecznych. Pierwsza lekcja odbyła się w naszej szkole i poprowadziła ją Krystyna Tron, która odpowiada za bibliotekę w naszej szkole. Dzieci wzięły udział w kampanii ,,Mała książka – wielki człowiek”, promowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Lekcja ta miała na celu omówienie zasad korzystania ze szkolnej biblioteki oraz zachęceniu dzieci do czytania książek.

Druga lekcja odbyła się w Gminnej Bibliotece w Rogozinie i została poprowadzona przez Beatę Kapowicką. Dzieci wzięły udział w andrzejkowych wróżbach i poznały ciekawostki dotyczące wieczoru wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada w wigilię świętego Andrzeja.

Było magicznie.