Marcin Chyczewski z klasy 2.B wyróżniony w powiatowym konkursie plastycznym

Starostwo Powiatowe w Płocku gościło w czwartek 16 czerwca utalentowanych plastycznie uczniów, którzy okazali się najlepsi w konkursie pod hasłem „W trosce o nasze bezpieczeństwo” na szczeblu powiatowym. Dzieciom i młodzieży towarzyszyli dumni rodzice i nauczyciele, wszystkich przywitała Wicestarosta Iwona Sierocka.

W konkursie wyróżnienie otrzymał nasz uczeń z klasy 2.B. Marcin Chyczewski, przygotowany przez swojego wychowawcę Małgorzatę Majewską. Jest już drugi tegoroczny sukces plastyczny uczniów tej klasy na szczeblu powiatowym. Miesiąc temu inna podopieczna Małgorzaty Majewskiej – Ania Mazur – zajęła drugie miejsce w powiatowym konkursie plastycznym, poświęconym twórczości Henryka Sienkiewicza.
Była to już XVIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży 2015/2016. Jego organizatorem jest Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej – Szef Obrony Cywilnej Kraju, we współpracy z Wydziałami Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędów Wojewódzkich oraz Starostw Powiatowych.
Tegoroczna edycja konkursu, pod hasłem „W trosce o nasze bezpieczeństwo”, dotyczyła kształtowania prawidłowych zachowań oraz właściwych postaw wśród dzieci i młodzieży w domu, na ulicy, w szkole, na wycieczce, podczas nauki i zabawy. Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz uczniów i wychowanków specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, świetlic terapeutycznych. Uczestniczyły w nim także dzieci biorące udział w zajęciach plastycznych w ośrodkach i domach kultury, pracowniach, ogniskach pracy pozaszkolnej itp.

A oto laureaci grupy najmłodszej:
I miejsce – Kamil Sochacki – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Brudzeniu Dużym
II miejsce – Martyna Stańczak – Szkoła Podstawowa w Dobrzykowie, gm. Gąbin
III miejsce – Dominika Żuławnik – Szkoła Podstawowa im. F. Chopina w Kobylnicach, gm. Wyszogród
WYRÓŻNIENIA:
1. Marcin Chyczewski – Szkoła Podstawowa im. Czesława Hinca w Rogozinie, gm. Radzanowo
2. Natalka Adamczyk – Szkoła Podstawowa w Dobrzykowie, gm. Gąbin

Ogółem na konkurs wpłynęło 125 prac plastycznych.