Myśliwy w przedszkolu

W dniu 02.12.2016 r., na zakończenie i podsumowanie tygodnia o tematyce „Zwierzęta przygotowują się do zimy”, nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość – myśliwy z Koła Łowieckiego „Trop” Paweł Gackowski. Tematem spotkania było utrwalenie wiedzy o zwierzętach leśnych i dokarmianiu ich w okresie zimy. W spotkaniu udział wzięły przedszkolaki z obydwu grup. Zarówno te młodsze, jak i starsze z uwagą wysłuchały ciekawych opowieści pana Pawła dotyczących sposobów przygotowania się do zimy różnych zwierząt leśnych, a także zachowań tych zwierząt w okresie zimowym. Poznały również bliżej rolę myśliwego w życiu lasu. Gość w bardzo ciekawy sposób opowiadał o swojej działalności w kole łowieckim. Zapoznał dzieci ze stosowanymi przez myśliwych metodami dokarmiania zwierząt leśnych w okresie zimy oraz w jaki sposób myśliwi gromadzą na ten cel pokarm. Opowiedział także co jest przysmakiem dzików, saren czy bażantów. Zwrócił również uwagę na właściwe zachowanie przy karmieniu ptaków, a także na konieczność pilnowania psów domowych w czasie wędrówek w okolice lasów. Przedszkolaki bardzo aktywnie uczestniczyły w pogawędce, odpowiadając na zadawane przez myśliwego pytania trafnie i logicznie, same również zadawały wiele pytań.

Bardzo dziękujemy Pawłowi Gackowskiemu za pomoc przy zorganizowaniu i przeprowadzeniu zajęć. Więcej zdjęć