Nasi najmłodsi uczniowie wśród najlepszych artystów

W dniach 30.03 – 11.04.2022 r. Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie zorganizowało konkurs plastyczny zatytułowany „WIELKANOCNE ZWIERZĄTKO”.

Chętne przedszkolaki oraz dzieci i młodzież szkolna z terenu Gminy Radzanowo mogły wykonać swoje świąteczne zwierzątko dowolną techniką. Tworzenie pracy miało kultywować tradycje i zwyczaje wielkanocne, wzmacniać więzi rodzinne oraz rozwijać wrażliwość plastyczną dzieci. Na konkurs dotarły 79 prace w trzech kategoriach wiekowych oraz wykonane różnymi technikami.

Do stworzenia Wielkanocnych Zwierzątek wykorzystano wiele materiałów takich jak: bibuła, papier kolorowy, karton, pudełka, farby, kredki, plastelina, glina, włóczka, sznurek, pomponiki, patyczki, gałązki, płatki kosmetyczne, wata, wstążki, wydmuszki, siano, piórka, popcorn i wiele innych. Wybór był trudny, gdyż wszystkie prace były piękne i starannie wykonane. Komisja wzięła pod uwagę głównie pomysłowość, samodzielność, estetykę wykonania oraz nawiązanie do tradycji świątecznych.

Komisję konkursową zachwyciło kilka prac i po burzliwych obradach wyłoniono następujących laureatów:- dzieci przedszkolne:

1. Aron Olesik Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rogozinie 2. Alicja Kozakiewicz Samorządowe Przedszkole w Radzanowie 3. Lena Latosińska Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rogozinie

Uczniowie klas I-III: 1. Oliwia Witkowska Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rogozinie 2. Piotr Wójcik Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rogozinie 3. Rafał Stencel Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rogozinie.

Uczniowie klas IV-VIII: 1. Zuzanna Grabarczyk Szkoła Podstawowa w Radzanowie 2. Julia Rutkowska Szkoła Podstawowa w Radzanowie3. Alicja Zambrzycka Szkoła Podstawowa w Radzanowie.

Dzieci, które wzięły udział w konkursie otrzymają dyplomy, a zwycięzcy dodatkowo nagrody rzeczowe. Bardzo dziękujemy dzieciom za udział w konkursie, za zaangażowanie, poświęcony czas oraz kreatywność.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

Galeria zdjęć kliknij