Ożywić pola czyli dokarmiamy bażanty

19 listopada 2015 r. uczniowie klasy 5. i 6. wzięli udział w warsztatach terenowych zorganizowanych przez Koło Łowieckie „TROP” w ramach programu pn. „Ożywić pola – Rok bażanta”. Zajęcia były podzielone na dwie części – teoretyczną i praktyczną. W pierwszej części uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca myśliwego, co warto wiedzieć o bażantach i jak je chronić zimą. W drugiej części uczniowie własnymi siłami zbudowali nasyp dla bażantów, do którego wysypali pszenicę. Uczniowie zadeklarowali regularne dokarmianie bażantów.

Głównymi celami akcji „Ożywić pola” są przedsięwzięcia promujące realizacje zasad zrównoważonego rozwoju i polityki ekologicznej, a przede wszystkim aktywna edukacja ekologiczna młodzieży szkolnej, jak również wzbogacanie różnorodności biologicznej.

Wiosną planujemy kolejne akcje w naszej szkole m.in. wyspowe nasadzanie drzew i krzewów, czyli tworzenie tzw. remiz śródpolnych, a także zakładanie nowych lub pielęgnację istniejących oczek wodnych.

Koordynatorami akcji w naszej szkole jest p. Małgorzata Racka – nauczyciel przyrody oraz p. Kamila Marczak – nauczyciel–opiekun świetlicy.