Pierwszaki poznały życie jeży

Już po raz drugi wzięliśmy udział w programie edukacyjnym „POZNAJMY JEŻE – ICH ZWYCZAJE I UPODOBANIA”. Tym razem o jeżach dowiadywały się pierwszaki. Program przeprowadzony został przez trenera fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej „Młodzi Razem” – Kamilę Zielińską, nauczyciela Zespołu
Szkolno-Przedszkolnego w Rogozinie.Celem warsztatów było zapoznanie uczniów z trybem życia jeża, budową jego ciała i sposobem odżywiania się, jak również wyjaśnienie potrzeby ochrony jeża, przedstawienie ciekawostek z życia jeża, uwrażliwienie na sposób zachowania się zwierząt na wolności, wskazanie jak należy się zachować w przypadku bezpośredniego spotkania z jeżem w terenie. Warsztaty prowadzone były metodami aktywnymi z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej. Każdy z uczniów na koniec warsztatów otrzymał wydawnictwo edukacyjne pn. Jeżowe ABC. Warsztaty zostały sfinansowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.