Pierwszaki słodko witają wiosnę

Uczniowie klasy pierwszej 21 marca pożegnały zimę i powitały wiosnę. Następnie, aby osłodzić nadejście wiosny wybrały się do manufaktury słodyczy Słodko Zakręcone w Płocku. Dowiedziały się tam co to jest manufaktura i uczestniczyły w pokazie ręcznego tworzenia lizaków. Dzieci miały okazję zobaczyć niezwykły proces ich produkcji, od momentu wylania masy cukrowej na stół po stworzenie pięknych lizaków. Pierwszaki obserwowały prawdziwe czary, a co najważniejsze same przekonały się, że potrafią czarować. Po wypowiedzeniu zaklęcia „czary mary niech się cukier stanie biały”, okazało się, że przezroczysta masa stała się biała. Do pozostałej masy dodano żółty barwnik którym była kurkuma następnie dodano barwnika niebieskiego i znów były czary z koloru żółtego zrobił się zielony. Później każde dziecko wykonało własnego lizaka, którego zabrało ze sobą do domu. Dzięki wycieczce dzieci wzbogaciły swoją wiedzę, rozwinęły zainteresowania i zaspokoiły ciekawość jak powstają lizaki. Po zajęciach w manufakturze wybraliśmy się na spacer po Wzgórzu Tumskim w celu poszukiwania następnych oznak nadchodzącej wiosny.

Zdjęcia kliknij