Pierwsze miejsce Julii Walczak i trzecie Julii Wierzbickiej. Ogromny sukces naszych uczennic w konkursie literackim, zorganizowanym przez Książnicę Płocką i III Liceum Ogólnokształcące

Julia Walczak zajęła pierwsze miejsce, natomiast Julia Wierzbicka zdobyła trzecią nagrodę w tegorocznej edycji konkursu „Mnie ta ziemia od innych droższa…”, który został zorganizowany przez Książnicę Płocką im. Władysława Broniewskiego oraz III LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Dąbrowskiej w Płocku. W zmaganiach wzięło udział 116 uczniów z 23 szkół z Płocka i powiatu płockiego.
Uczennice naszej szkoły startowały w tej samej kategorii konkursowej – esej interpretacyjny. Obie prace zostały docenione i nagrodzone, z czego jesteśmy bardzo dumni.

Warto dodać, że konkurs znajduje się w wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych Mazowieckiego Kuratora Oświaty, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej.

Serdecznie gratulujemy dziewczynom i życzymy kolejnych sukcesów! Gratulacje składamy też rodzicom laureatek i polonistce, Oldze Sawickiej, która przygotowała młode literatki do konkursu. Zdjęcia kliknij