Piotr Szczepański wyróżniony w międzynarodowym konkursie matematycznym

Piotr Szczepański z klasy IV, biorąc udział w międzynarodowym konkursie matematycznym „Kangur”, uzyskał bardzo wysoką notę, zdobywają tym samym wyróżnienie. Pozostali uczniowie naszej szkoły: Oliwia Szczepańska, Jakub Kraśniewski, Kacper Dylewski oraz Szymon Wyśmirski (wszyscy z klasy V) osiągnęli również bardzo dobre wyniki. Piotra do konkursu przygotowała Małgorzata Konopacka, nauczyciel matematyki w naszej szkole.

Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach 80-tych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O’Hallorana. W Europie został zorganizowany po raz pierwszy w roku 1990, we Francji. W Polsce patronat nad Konkursem sprawuje Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Piotr Szczepański