Poezja dziecięca pierwszego dnia wiosny

21 marca przypada pierwszy dzień wiosny. Tego dnia obchodzimy też Międzynarodowy Dzień Poezji. Z obu tych okazji biblioteka szkolna przygotowała i przeprowadziła szkolny Konkurs Recytatorski dla dzieci z klas I-III.

Dzieci przygotowane przez swoich wychowawców recytowały wiersze Jana Brzechwy, Juliana Tuwima i Laury Łącz. Jury dostrzegło wysoki poziom wszystkich prezentacji. Decyzją jury przyznano miejsca drugie i pierwsze. Zwycięzcy będą reprezentowali szkołę na regionalnym konkursie recytatorski, który odbędzie się w SP nr 21 w Płocku. A oto wyniki:

I miejsca:

Julia Konieczkowska i Michalina Malinowska z klasy IA (op. Eliza Marszałek)

Natalia Krupniewska z klasy IB (op. Katarzyna Kobrzyńska)

II miejsca:

Marcel Pszczółkowski z klasy IB, Kacper Borychowski i Kinga Kalińska z klasy II A (op. Anna Śliwińska), Sebastian Piątkowski i Julia Walczak z klasy IIB (op. Małgorzata Majewska), Agata Gołębiewska i Jakub Ośka z klasy III (op. Krystyna Tron).

Konkurs przygotowała i przeprowadziła Krystyna Tron – szkolna bibliotekarka i nauczyciel ed. wczesnoszkolnej.