Poprawa bezpieczeństwa na przyszkolnym przejściu dla pieszych

Dziś z Wójtem Gminy Radzanowo Sylwestrem Ziemkiewiczem podjęliśmy kolejną próbę usprawnienia funkcjonowania sygnalizacji świetlnej na przyszkolnym przejściu dla pieszych. W tym celu zostało złożone do Dyrektora Zarządu Dróg powiatowych stosowne pismo. Treść w załączniku.

Obecnie działający system jest zupełnie nie funkcjonalny i nie spełnia swojej roli. Na ulicy Mazowieckiej, w pobliżu szkoły, dochodzi do wielu krytycznych sytuacji na drodze, stwarzających zagrożenie dla życia i zdrowia pieszych. W przeważającej liczbie są to dzieci szkolne i przedszkolne. Większość kierowców notorycznie łamie przepisy, uznając np., że „zielone światło” dla kierowcy to jednoczesny zakaz przejścia przez ulicę dla pieszych.