Poznajemy różne zawody. Spotkanie ze strażakiem, fryzjerką i krawcową

W ostatnich dniach, w ramach zajęć dydaktycznych o tematyce „Poznajemy różne zawody”, nasze przedszkole odwiedzili wspaniali goście – strażak Krzysztof Kiełpiński, fryzjerka Katarzyna Sadowska oraz krawcowa Ewa Jodłowska. Celem spotkań było zapoznanie dzieci z charakterystyką poszczególnych zawodów.

W zajęciach brały udział przedszkolaki z obydwu grup. Maluchy i starsze dzieci z zaciekawieniem wysłuchały opowieści naszych gości. Bardzo interesująco opowiadali oni o swojej pracy i zaprezentowali sprzęt używany przy wykonywaniu swoich codziennych zajęć. Ponadto zwrócili dzieciom uwagę na zagrożenia wynikające z wykonywania swoich zawodów.

Przedszkolaki bardzo aktywnie uczestniczyły w pogadankach, trafnie i logicznie odpowiadając na zadawane  pytania, same także  zadawały wiele pytań.

Bardzo dziękujemy Krzysztofowi Kiełpińskiemu, Katarzynie Sadowskiej oraz Ewie Jodłowskiej za pomoc przy zorganizowaniu i przeprowadzeniu zajęć dydaktycznych i za bezinteresowną współpracę z naszą placówką.