Radni czytają najmłodszym

Tym razem w naszą akcję głośnego czytania dzieciom włączyli się rogozińscy radni gminy Radzanowo. Krzysztof Czerwiński przeczytał dzieciom „Brzydkie kaczątko”, a Sławomir Trojanowski bajkę „O rybaku i złotej rybce”. Bardzo dziękujemy obu panom za przyjęcie zaproszenia oraz za udział w akcji, które w naszym przedszkolu odbywa się pod hasłem „Czwartek z bajką”.

Wszyscy wiemy jak wielkie znaczenia ma dla dziecka głośne czytanie i bliski kontakt z książką jako słowem pisanym. Czytanie jest dziś ważniejsze niż było kiedykolwiek w przeszłości, gdyż tylko wyrobiony czytelnik jest w stanie radzić sobie w powodzi informacji i nadążyć za szybkim rozwojem wiedzy. Pamiętajmy, że zaszczepiona w dzieciństwie pasja do książek i czytania jest witaminą dla psychiki i umysłu dziecka, a jednocześnie chroni je przed uzależnieniem od mediów elektronicznych i fałszywych wartości masowej kultury.