Reaktywujemy drużynę harcerską w naszej szkole

Od kilku miesięcy działa w naszej szkole próbna drużyna harcerska. Jeszcze nie noszą mundurów, jeszcze nie złożyli przyrzeczenia, ale już spotykają się na zbiórkach i działają. W ten sposób, po kilkunastu latach nieobecności, podejmujemy próbę reaktywowania harcerstwa w naszej szkole. Wrcamy do wieloletnich i wielkich tradycji.

Do bycia harcerzem trzeba się dobrze przygotować. Zdobycie sprawności wymaga czasu. Jednym z elementów jest uczestniczenie w rajdach i zlotach. Pierwszym w historii naszej drużyny był zlot z okazji tegorocznych obchodów Dnia Myśli Braterskiej. Hufiec „Mazowsze” zorganizował go 23 lutego, w szkole w Radzanowie. Nasza drużyna pozyskała na nim wiele nowych umiejętności harcerskich. Po raz pierwszy wystąpiła na nim pod swoją nazwą „Wilcza Wataha”. Opiekunkami szkolnej drużyny są: Olga Sawicka i Iwona Zalewska. Dziękujemy naszym przyszłym harcerzom i opiekunom. Poniżej kilka zdjęć ze zlotu.

Dzień Myśli Braterskiej harcerze organizują co roku z okazji urodzin założyciela światowego skautingu Roberta Baden-Powella (22 lutego).