SKS

Zajęcia szkolnego kółka sportowego są prowadzone w klasach IV-VI. Odbywają się one raz w tygodniu w wymiarze dwóch godzin lekcyjnych. Zajęcia mają na celu przede wszystkim wszechstronny rozwój sprawności ruchowej uczniów. Dzieci pracują metodą gier i zabawach ruchowych o różnym charakterze, uzupełnianą dużą ilością ćwiczeń ogólnorozwojowych oraz poznają zasady, podstawy gier zespołowych (głównie piłka nożna, a także podstawowych konkurencji lekkoatletycznych (biegi). Uczniowie uczestniczą również w międzyszkolnych zawodach sportowych: biegach przełajowych, zawodach lekkoatletycznych, w których Szkoła Podstawowa im. Czesława Hińca w Rogozinie ma już na koncie duże sukcesy. W klasyfikacji ogólnej nasza szkoła zajmuje miejsce w pierwszej dwudziestce szkół w rankingu szkół z Płocka i okolicznych powiatów.

Nauczyciel prowadzący: Norbert Pałysa