Smyczkowanie na śniadanie

20 marca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rogozinie odbył się koncert łódzkiego duetu smyczkowego „Smyczkowanie na śniadanie”.

Prowadzący wprowadzili słuchaczy w świat muzyki państw Unii Europejskiej i zaprezentowali dzieciom utwory z Czech, Węgier, Rumunii, Hiszpanii, Austrii, Francji oraz Irlandii. Polską muzykę narodową reprezentowały utwory Fryderyka Chopina oraz Stanisława Moniuszki. Uczniowie z klas I-IV zapoznali się również z grupą instrumentów smyczkowych, takich jak: skrzypce, altówka czy wiolonczela.

Dzieci bardzo chętnie słuchały wykonywanych utworów oraz brały czynny udział w koncercie: śpiewały i trafnie odpowiadały na pytania.

Dziękujemy panu Krzysztofowi Orzechowskiemu oraz panu Wojciechowi Marcinowskiemu za piękne chwile z muzyką.