Spotkanie z wójtem w sprawie rozbudowy szkoły i przedszkola w Rogozinie

Na zaproszenie rady rodziców działającej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rogozinie i dyrektora Zespołu Roberta Majewskiego, w poniedziałek 12 grudnia, gościł u nas wójt gminy Radzanowo Sylwester Ziemkiewicz. Podczas spotkania omówiono perspektywy rozwoju szkoły w Rogozinie w najbliższych latach. Wójt, dyrektor Zespołu i rada rodziców z troską odnieśli się do konieczności rozbudowy szkoły. Coraz większa ilość uczniów, rosnąca popularność placówki i nadchodząca reforma systemu oświaty, już zaowocowały rozpoczęciem prac. Sylwester Ziemkiewicz przedstawił rodzicom perspektywy rozwoju placówki i scharakteryzował działania i decyzje już podjęte.

Do połowy roku 2017 zostanie opracowana pełna dokumentacja projektowa i uzyskane zostaną wszelkie pozwolenia na rozbudowę szkoły. Prace nad projektem już trwają. Nowy obiekt wyposażony zostanie w salę sportową, nowoczesne pracownie do nauki biologii, fizyki, chemii, języków obcych oraz nowoczesne sale dla przedszkola i klas I-III.

Kolejne spotkanie zaplanowano na styczeń 2017 roku. Wtedy wójt Sylwester Ziemkiewicz przedstawi rodzicom „Koncepcję Rozbudowy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rogozinie”.