Sprzątanie świata łączy ludzi

15 września nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję ekologiczną „Sprzątanie Świata- Polska” – to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

Nasi uczniowie klas I – VIII, oraz przedszkola pod opieką wychowawców oraz innych nauczycieli, zaopatrzeni w worki na zbiórkę śmieci i jednorazowe rękawice, już po raz kolejny uczestniczyli w tej akcji ekologicznej.  Wyruszyli, aby sprzątać okolice szkoły, Orlika i teren pobliskiego osiedla . Akcja przebiegła bardzo sprawnie, a efekty pracy były zadowalające. Czynny udział w akcji dał dzieciom do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko, aby uniknąć negatywnych skutków zaniechania zachowań ekologicznych w przyszłości.

Tegoroczne hasło obchodów – „Sprzątanie świata łączy ludzi”.