Sukces kolejnej edycji akcji „Ferie bez Nudy”. Było w czym wybierać.

Zimowe ferie to dobra okazja do rozwijania swoich pasji i uwolnienia twórczej wyobraźni.

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Cz. Hińca w Rogozinie zaprosiła naszych uczniów na tematyczne zajęcia i warsztaty oraz ciekawe wyjazdy, podczas których uczestnicy spróbowali swoich sił w dziedzinie kulinarnej, sportowej i rozrywkowej. W akcji wzięło udział łącznie 200 uczniów.

Pierwsze spotkanie odbyło się w poniedziałek, 22 stycznia. Dzieci tego dnia pojechały do kina „Przedwiośnie” na bajkę pt.: „Akademia Pana Kleksa”. Po seansie filmowym przyszła kolej na szalone zabawy na lodowisku. Radości dzieci, nie było końca.

Wtorek upłynął pod hasłem „Dzień gier planszowych i zabaw grupowych”. Dzień zabaw zakończył się słodkim poczęstunkiem i ciepłym kakao z piankami.

Kolejnego dnia uczniowie wzięli udział w warsztatach kulinarnych, które prowadziła firma „Lekkie ciacho”. Dzieci w prosty sposób przygotowały słodkie, ale zdrowe przekąski takie jak: rafaello, krem czekoladowy czy bakaliowe batoniki.

W czwartek uczniowie pojechali do Stadniny Ogierów w Łącku. Dzieci zwiedziły stadninę i zobaczyły jak czyści się konie. Nauczyły się również, jak osiodłać konia do jazdy. Dodatkową atrakcją była przejażdżka na koniach. Uczniowie również mogli nakarmić zwierzęta. Wizyta w stadninie zakończyła się ogniskiem z pieczonymi kiełbaskami. Dzieci po całym dniu wróciły zmęczone, ale bardzo zadowolone.

Ostatniego dnia ferii uczniowie bawili się na dyskotece, podczas której wybrano Miss i Mistera szkoły. Wielkie gratulacje dla zwycięzców.

Wspaniałe tegoroczne „Ferie bez nudy” to pomysł i realizacja szkolnej Rady Rodziców. Serdecznie dziękujemy pani Anicie Gontarek – Przewodniczącej Rady Rodziców oraz rodzicom: pani Agnieszce Daniszewskiej i pani Magdalenie Rękawieckiej.

Składamy również wielkie podziękowania nauczycielom, którzy pomogli w organizacji imprezy: paniom Agnieszce Tyńskiej, Małgorzacie Rackiej, Oldze Sawickiej, Justynie Drajkowskiej, Sylwii Witkowskiej, Adriannie Rogalskiej i panu Tomaszowi Siekierskiemu.