Witamy na naszej NOWEJ stronie internetowej

Światowy Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu

Światowy Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie – pluszowe misie opanowały nasze przedszkole. „Przybyły” ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć.

25 listopada przedszkolaki z grup: Odważnych Krasnoludków oraz Dzielnych Skrzatów uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo, bardzo duże, a każdy z nich był piękny i wyjątkowy.

Uroczysty dzień rozpoczął się od układania przyniesionych pluszaków w specjalnie przygotowanej na ten dzień „KRAINIE PLUSZOWEGO MISIA”.

Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię tego święta, słuchały wierszy i opowiadań o misiach, zapoznały się z wyglądem i trybem życia niedźwiedzi, bawiły się przy „misiowych” piosenkach. Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne z misiami, konkursy, quizy, zgadywanki, misiowe tańce oraz degustację miodku.

Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i koleżankom oraz możliwość zabawy z pluszakiem.

Skip to content