Światowy Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu

Mały, duży, bury, kolorowy, z kokardką, czy w kubraczku… Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek już od XIX wieku, dlatego w kalendarzu imprez dla przedszkolaków od kilku lat obecny jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. 24 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły ten dzień. Tego dnia przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi pluszakami. Przedszkolaki zapoznały się z legendą powstania pluszowego misia, słuchały czytanych przez panie fragmentów książek, opowiadały o swoich maskotkach i tańczyły z nimi w rytm piosenki ,,Pokochaj pluszowego misia”.

Przedszkolaków odwiedzili również ich starsi koledzy z klasy II, którzy przybyli z gościnnym występem pt.: „Wszystko o misiach”. Do występu przygotowała dzieci ich wychowawczyni Krystyna Tron.

Na koniec „misiowego dnia”, w grupie młodszej, ogłoszono wyniki rodzinnego konkursu plastycznego „Mój Miś”. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej postać ulubionego, wymyślonego bądź wymarzonego misia. Uczestnicy konkursu wykonywali prace wybranymi przez siebie technikami plastycznymi. Zwyciężczynią okazała się Daria Borychowska. Drugie miejsce zajęła praca Alana Chmielewskiego, zaś trzecie miś Dagmary Korzuchowskiej. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe. Oczywiście były nimi misie.

Po zakończeniu zajęć w grupie starszej dzieci również otrzymały niespodziankę – małego pluszowego misia, który będzie dla nich miłym wspomnieniem.

Uroczystość przygotowały wychowawczynie obu grup: Grażyna Cnotkowska, Beata Kisio, Anna Pałysa i Anna Zalewska.