Szczepienia dzieci od 12. roku życia w szkołach. Harmonogram działań

1. Informujemy, że konferencja on-line dla zainteresowanych rodziców, dotycząca szczepień dzieci od 12. roku życia będzie dostępna od 3 września br. od godz. 18.00, pod linkiem:
  2. Dzieci chętnych rodziców, które w dniu szczepienia będą miały ukończony 12. rok życia, szczepić będzie na terenie szkoły punkt medyczny MEDICINES z Radzanowa.
  3. Termin szczepień podamy Państwu po zebraniu ilości chętnych. Najprawdopodobniej stanie się to w drugiej dekadzie września.
  4. Wraz z dziećmi szczepionki mogą przyjąć ich rodzice lub opiekunowie prawni.
  5. Deklaracja chęci zaszczepienia dziecka powinna spłynąć do wychowawcy klasowego najpóźniej do 9 września. Tę informację należy przekazać bezpośrednio wychowawcy przez wysłanie wiadomości na dzienniku Librus lub osobisty kontakt z wychowawcą. W wiadomości prosimy podać tylko ilość chętnych, zaznaczając, czy poza dzieckiem ktoś jeszcze będzie się szczepił.
  6. UWAGA: Wypełnione dokumenty „Deklaracja na szczepienia” i „Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19” należy przynieść ze sobą lub przekazać dziecku w dniu szczepienia. Nie wcześniej!
  7. 9 września, o godz. 16:00 odbędzie się zebranie z rodzicami, podczas którego również zajmiemy się organizacją szczepień.
  8. Niniejszy komunikat należy rozumieć jedynie jako organizację szczepień, co czynimy na polecenie Ministerstwa Edukacji i Nauki. Prosimy nie odbierać tego jako próby namawiania lub zniechęcania kogokolwiek do przystąpienia dziecka do narodowego programu szczepień. Decyzja zależy wyłącznie od Państwa!
  9. Bezpośrednie linki do dokumentów związanych ze szczepieniem dzieci od 12. roku życia: