SZKOLNE JASEŁKA

Ostatni dzień przed przerwą świąteczną przebiegł w naszej szkole pod hasłem jasełek. Program artystyczny, przygotowany przez katechetkę Agnieszkę Tyńską, otrzymał w tym roku wymiar poetycki i filozoficzny. Dotykał istoty świąt Bożego Narodzenia. Dla Boga nie ma nic niemożliwego, Bóg przyjmuje ludzką naturę i staje się człowiekiem. Przychodzi w postaci Dziecięcia, żeby objawić się człowiekowi.

Pełen zadumy poranek rozpoczął się od odczytania przez ks. dr. Janusza Wiśniewskiego fragmentu z Ewangelii, dotyczącego narodzin Mesjasza. Następnie głos zabrał Marcin Kuczkowski – sekretarz urzędu gminy w Radzanowie, który złożył życzenia świąteczne i noworoczne, po czym obdarował dzieci cukierkami. Swoje życzenia przekazał również Robert Majewski – dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rogozinie.

Słowu towarzyszyła muzyka. Zagrał i zaśpiewał szkolny zespół No Name oraz dzieci z klasy III. Nauczyciele zaangażowani w tegoroczne jasełka: Agnieszka Tyńska, Marlena Kącicka, Małgorzata Majewska i Norbert Pałysa.

Podczas uroczystości wręczono nagrody przyznane w Rodzinnym Konkursie na Najpiękniejszy Piernik Bożonarodzeniowy.