Witamy na naszej NOWEJ stronie internetowej

Szkolne warsztaty z fonoholizmu. Rodzicu, kontroluj, co robi twoje dziecko w sieci

Szkolne warsztaty z fonoholizmu. Rodzicu, kontroluj, co robi twoje dziecko w sieci

W czwartek odbyły się warsztaty z zapobiegania fonoholizmowi. Fonoholizm to uzależnienie od smartfona. W warsztatach uczestniczyli wszyscy uczniowie i nauczyciele i niestety zaledwie garstka rodziców. Szkoda, bo fonoholizm zatacza coraz większe kręgi i zbiera coraz straszniejsze żniwo.

Konsekwencje tego stanu rzeczy są przerażające. Poniższe dane zawdzięczamy Fundacji Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytetowi Gdańskiemu. Badanie objęło swoim zasięgiem całą Polskę. Na pytania o stosunek do internetu, smartfonów i nowych technologii odpowiedziało ponad 50 tysięcy uczniów.

10 lat – to średnia wieku, w którym dziecko otrzymało swój pierwszy smartfon z podłączeniem do internetu. 30% nastolatków ocenia siebie jako osoby uzależnione od mediów społecznościowych. Co piąty uważa swoje życie rodzinne za kiepskie. 10% twierdzi, że korzysta z telefonu cały czas. 10% badanych dziewcząt w wieku około 13 lat przynajmniej raz „wrzuciło’ do sieci swoje rozbierane zdjęcie. 18% uczniów posiada niski poziom woli życia. Około 15-20% przejawia wyraźne symptomy samotności życiowej wskazując, że doświadcza ogólnej pustki i odrzucenia. 60% procent rodziców nie wie, co robi jego dziecko w sieci.

Warsztaty przeprowadzili trenerzy z gdańskiej Fundacji Dbam o Mój Z@sięg. Szkolną koordynatorką była pedagog Maria Wieczorek.

Sprawdź, czy Twoje dziecko ma objawy fonoholizmu. Kliknij na ten link https://portal.librus.pl/pic/20190107/fans/plakat%20fonoholizm1.pdf

Zdjęcia kliknij

 

Skip to content