Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w szkole

Społeczność Szkoły Podstawowej im. Czesława Hińca w Rogozinie rozpoczęła dziś nowy rok szkolny. 3 września gościli u nas Marcin Kuczkowski – sekretarz urzędu gminy w Radzanowie i Ewa Kukawska – przewodnicząca rady rodziców. Goście i dyrektor szkoły złożyli dzieciom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzenia sukcesów w nowym roku szkolnym.

Nowy rok 2018/2017 to czas dużych zmian. Wejście w życie reformy oświaty w naszym kraju, pojawienie się ósmej klasy i nowych uczniów, sprawiło że nasza szkolna rodzina rozrosła się do całkiem sporych rozmiarów. W samej szkole uczy się 199 dzieci, a łącznie z przedszkolem 255 dzieci.

Duża ilość oddziałów zmusiła nas do ponownego sięgnięcia po rozwiązanie wykorzystania Domu Ludowego, w celu zapewnienia wszystkim dzieciom sal bez uciekania się do dwuzmianowości. W tym roku szkolnym w Domu Ludowym uczyć się będą klasy druga i trzecia. Jesteśmy przekonani, że ten stan rzeczy to tylko okres przejściowy. Rozbudowa szkoły zaczęła się od wykonania przyłącza energetycznego. Przed nami zasadnicza część prac i uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego (kamienia węgielnego), którą zaplanowaliśmy podczas Święta Szkoły, 15 września.

W czasie wakacji dokonaliśmy gruntownego remontu szkoły, przysposobiliśmy sale w Domu Ludowym do potrzeb zajęć lekcyjnych, zakupiliśmy niezbędne i nowoczesne pomoce naukowe. Wszystkie te zmiany mogły się zdarzyć dzięki funduszom gminy Radzanowo.

Dzięki ścisłej współpracy szkoły, rady gminy Radzanowo i wójta gminy Sylwestra Ziemkiewicza, sprostaliśmy wymogom przygotowania placówki do nowego roku szkolnego.

Zdjęcia z rozpoczęcia roku Marlena Kania.