Witamy na naszej NOWEJ stronie internetowej

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w szkole

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w szkole

Społeczność Szkoły Podstawowej im. Czesława Hińca w Rogozinie rozpoczęła dziś nowy rok szkolny. 04 września gościli u nas Marcin Kuczkowski – sekretarz urzędu gminy w Radzanowie i Ewa Kukawska – przewodnicząca rady rodziców. Goście i dyrektor szkoły złożyli dzieciom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzenia sukcesów w nowym roku szkolnym.

Nowy rok 2017/2018 to czas dużych zmian. Wejście w życie reformy oświaty w naszym kraju, pojawienie się siódmej klasy i nowych uczniów w klasie pierwszej oraz dzieci po zlikwidowanej szkole w Ciółkówku, sprawiło że nasza szkolna rodzina rozrosła się do całkiem sporych rozmiarów. W samej szkole uczy się 172 dzieci, a łącznie z przedszkolem 223 dzieci.

Duża ilość oddziałów zmusiła nas do sięgnięcia po rozwiązanie wykorzystania Domu Ludowego, w celu zapewnienia wszystkim dzieciom sal bez uciekania się do dwuzmianowości. Poszerzenie się obwodu szkoły wymusiło też stworzenie dwóch nowych linii dowożenia dzieci.

W czasie wakacji dokonaliśmy gruntownego remontu szkoły, przysposobiliśmy sale w Domu Ludowym do potrzeb zajęć lekcyjnych, zakupiliśmy niezbędne i nowoczesne pomoce naukowe. Wymieniliśmy komputery w pracowni komputerowej, zakupiliśmy tablicę interaktywną i pomoce naukowe do fizyki i chemii. Wszystkie te zmiany mogły się zdarzyć dzięki funduszom gminy Radzanowo.

Dzięki ścisłej współpracy szkoły, rady gminy Radzanowo i wójta gminy Sylwestra Ziemkiewicza, sprostaliśmy wymogom przygotowania placówki do nowego roku szkolnego. Oczywiście zdajemy sobie sprawę z utrudnień wynikających z korzystania Domu Ludowego. Mamy jednak nadzieję na szybką rozbudowę szkoły. Inwestycja ta z pewnością pomoże całej społeczności szkolnej na stworzenie jeszcze bardziej przyjaznej, nowoczesnej i bezpiecznej szkoły.

Zdjęcia z rozpoczęcia roku dla klas I-III dzięki uprzejmości Magdaleny Kowalewskiej, pozostałe zdjęcia Marlena Kania.

Skip to content