VI Szkolno-Parafialny Festiwal Kolęd w Rogozinie

Już po raz szósty, w sobotę 25 stycznia, w kościele parafialnym w Rogozinie, odbył się Szkolno Parafialny Festiwal Kolęd i Pastorałek. Ciepłymi słowami powitali wszystkich uczestników Tadeusz Pokorski – Wójt Gminy Radzanowo oraz Jolanta Sochacka – Przewodnicząca Rady Gminy.

Wspaniałą atmosferę i klimat świąteczny zapewnił gospodarz – ksiądz proboszcz dr. Janusz Wiśniewski. Pomoc finansową okazała radna Gminy Radzanowo Ewa Przygoda, która również współuczestniczyła w ceremonii wręczenia nagród. Tym razem w Festiwalu udział wzięło 26 wykonawców ze szkół, parafii oraz innych instytucji. Uczestnicy zostali podzieleni na cztery kategorie: soliści, chóry, zespoły wokalne oraz zespoły instrumentalno – wokalne. Wszyscy ubiegali się o zdobycie brązowych, srebrnych oraz złotych gwiazd. Spośród nich wykonawca, który otrzymał najwyższą punktację zdobył Grand Prix Festiwalu. Tym razem najlepsza okazała się schola parafialna „Aniołki” z Parafii pw. Św. Wojciecha w Zagrobie.

Reprezentanci  naszej szkoły, zespół wokalno instrumentalny kierowany przez Norberta Pałysę (SP w Rogozinie) i Jerzego Jakowskiego (CKiS) zdobył Złotą Gwiazdę.Złote Gwiazdy otrzymali również:Joanna Bohdan z SP w Smardzewie, Maciej Bohdan z SP w Staroźrebach, Iga Fabianowicz z Gimnazjum w Wyszogrodzie, Julia Żelechowska z Parafii w Zagrobie, Alicja Pietruszewska z ZPO w Szczawinie, Izabela Jabłońska z Gimnazjum w Gąbinie, Wiktoria Wronka z SP w Nowej Górze, Oliwia Głażewksa z SP w Rogotwórsku, Natalia Cichocka, z SP w Iłowie, LO w Gostyninie, chór Gimnazjum nr 6 w Płocku, zespoły wokalno – instrumentalne z: SP w Małej Wsi, SP nr 12 w Płocku, Gimnazjum w Słupnie, Gimnazjum w Gąbinie, ZPO w Szczawinie, Parafii w Zagrobie, Lo w Zawidzu, Gimnazjum w Zawidzu. Laureatami Srebrnych Gwiazd na tegorocznym festiwalu byli: Karolina Osiecka z SP w St. Proboszczewicach, Chór SP w Goleszynie, zespół wokalny z GOK-u w Słupnie i Gimnazjum w Wyszogrodzie, a także zespół wokalno – instrumentalny z SP w Jeżewie. Brązowa Gwiazda została przyznana tylko jedna, trafiła do zespołu wokalno – instrumentalnego z SP w Zawidzu. Wykonawców oceniało profesjonalne jury w składzie: Maciej Bieniek, Anna Gruszczyńska i s. Dominika Burnos.

Festiwal uświetnił swoim występem zeszłoroczny zdobywca Grand Prix – zespół wokalny z Gimnazjum z Solca (pow. gostyniński) prowadzony przez Pawła Pilichowicza.Patronat Medialny nad festiwalem objął Tygodnik Płocki.O gorące napoje oraz posiłki dla blisko 350 uczestników dbały mamy z Komitetu Rodzicielskiego przy SP w Rogozinie.

zespol_Wokalny_solec_prowadzacy_pawel_pilichowicz_gostynin_2013 6